Yasemin Yildiz
Yasemin Yildiz1984 rize doğumluyum. Müzik hayatıma ilkokul çağlarında başladım. Ortaokuldayken çok sevdiğim müzik öğretmenim Nurcan YILDIZ sesimi keşfetti sanat lisesine gitmem için çok uğraştı fakat ozamanlar maddiyat yüzünden gidememiştim… Sonrasında ise Rize Lisesi’nin güzel öğretmeni Arzu YILMAZ, benimle ilgilenmeye başladı korolardasaz çaldırdı, türkü söyletti ve zamanla kendimi yetiştirdim… 2000 senesinde rize gençlik merkezinde Emra YENİGÜN eğitmenliğinde, bağlama kursuna başladım. 2001 senesinde saygıdeğer hocam Kemal KOCAMAN ile beraber öresel kanallarda türkü programı yapmaya başladım… Kız kardeşim Nuray YILDIZ ile beraber ( YILDIZ KARDEŞLER ) olarak programlar yapmaya başladık. 2-3 sene böyle devam etti fakat kardeşim müziği bırakınca yalnız kaldım, zor bir hayat beni bekliyordu ama ben zoru başaracağıma hep inandım ve canım babam ve annemin desteğiyle hedefime ulaştım… Besteler yapmaya başladım özellikle rizede tanınmaya başladım. İnsanların benden istediği birşey vardı bir albüm… Sevenlerime bir hediye sunmam lazımdı ve 2004 yılında İstanbul’a geldim çok değerli üstad karadeniz müziğinin en iyi ses lerinden birtanesi Ayhan ALPTEKİN ile tanıştım o da beni Hasan CİNAN yani Cinan müzik şirketinin sahibi ile tanıştırdı ve Temmuz 2005 te Kavuştur artık bizi adlı albümüm piyasaya çıktı. Sözümü tuttum ve sevenlerimle buluştum. Tüm dostlarıma, sevenlerime, arkadaşlarıma, bana destek olan herkese minnettarım. Gerçekten o dönem albüm güzel sattı özellikle ” iki cana kıydınız ” adlı eserime göstermiş oldukları ilgi çok yüksekti… İki yıl aradan sonra, Ağustos 2007’de ” Aşkımıza ağladım ” adlı albümüm piyasaya çıktı. Ve şimdi 3. albüm hazırlığındayım.
Arabesk FM - Arabesk Muzigin Merkezi
Etiketler

Haberler
Linkler
Arabesk FM Radyo Dinle Toptan Et Türkü Radyo KonyaRent A Car damar fm reklamsız radyo
GOOGLE PLAY VE APPLE STORE'DAYIZ TELEFONUNUZA İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN !

Hızlı Erişim
Programcı (dj) Başvuru
Türkiye'nin en koyu arabesk radyosunda yerinizi alın, arabeske gönül verdiyseniz hemen başvurun.  · Devamı!..
Dinleyici Köşesi
En büyük arzumuz dinleyicilerimizin görüş ve önerileri, sizlerde görüşlerinizi bizlerle paylaşın.  · Devamı!..
Konuklarımız
Radyomuzda konuk ettiğimiz, yada mesajları ile bize destek veren değerli sanatçı dostlarımız.  · Devamı!..
Sitene Radyo Ekle
Sizlerde sitenize radyo ekleyerek, ziyaretçilerinize müzik ziyafeti sunun.  · Devamı!..
Galeri
Arabesk'in en baba yorumcularını sizler için bir araya getirdik, işte onlar.  · Devamı!..
Reklam ver
Reklam büyümeye yönelik en büyük yatırımdır, sizlerde görsel ve sesli reklamlarınızı radyomuzda yayınlatın.  · Devamı!..
Powered by PHP-Fusion copyright © Nick Jones.Released without warranties under AGPL v3 - Tasarım ARI Medya Production - Yönetici Girişi - 6,047,782 Tekil Ziyaretçi